Nya Spotify invites
Nu har jag lyckats få tag på två rykande färska Spotify invites och självklart kommer jag dela ut dem här.
Om du har missat Spotify så kan du läsa mer om hur du kan lyssna på musik gratis här.
Eftersom det inte är så många inbjudningar det handlar om den här gången så tycker jag att du ska skriva en motivering till varför just du ska få en invite. Det är alltså större chans att det blir du som får en invite om du skriver en bra/rolig/annorlunda motivering.
Låt kreativiteten flöda och håll tummarna…
EDIT: Nu är inbjudningarna utdelade, Grattis Robert och Mats. Ni som inte fick någon invite den här gången, håll ögonen öppna för nästa gång jag får nya inbjudningar delas de självklart ut här.
Andra bloggar om Spotify, invite, invites, inbjudan, Spotify invite, musik, intressant.se
skicka gärna en invite till mig! har försökt fått tag på en i evigheter och när jag väl fick en (jag blev överlycklig) blev det något strul och det fungerade inte!
hade varit super tacksam och någon kunde ge mig en invite
martinalindqvist@hotmail.com
Hej och hå,
datortant på 52
vill gärna en inbjudan till spotify få!
Jag skulle vilja ha en inbjudan eftersom jag knappt har lyssnat på musik sedan jag flyttade hemifrån. Nu börjar jag bli peppad på att lyssna på en massa ny skön musik igen. men vad händer? Ipredlagen! Spotify hade ju givit mig en dundernystart
man har ju hört en del om detta, och eftersom jag nu ska börja tänka på att gå över till den lagliga sidan så skulle det vara en bra början med spotify, alltså, en invite skulle uppskattas !
Hej tack för att det finns snälla människor som delar med sig. Jag och min 8åriga dotter Matilda skulle så gärna vilja få en Spotify invites. för Matilda älskar musik.TACK Johan.
Hej hej…en arbetskamrat till mig kom in på mitt rum idag å var helt eld å lågor. Han hade lyckas få en invite till Spotify och var över öronen lyrisk. Han hade suttit hela dagen på jobbet å streamat å skapat sina playlists. Det innebar ju att jag fick jobba dubbelt så hårt och det är ju orättvist eller hur..:) Och för en gång skull var min arbetskamrat före mig med nyheter inom datavärlden och så kan det ju inte vara…
Om du fortfarande har någon invite kvar blir jag jätteglad om du kunde skänka mig en invite till Spotify så även jag kan sitta på jobbet och njuta av all världens musik..
Hälsningar
Robert S.
Jag har en radio som jag kan få in P4 och lyssna på all bra musik. Jag har en CD-spelare som jag med Absolute Music 34 kan lyssna på all bra musik. Jag har en dator men där jag inte kan få in Spotify och få lyssna på all bra musik. Varför är det på det viset?
Hej, jag behöver akut en invite varpå jag kan skicka en invite till mitt span som då skulle bli väldigt tacksam, då skulle jag ligga bra till.
Plis, tack
Spotifyhaiku:
Strömmar av musik
Inbjuden till den nya världen
Tystnaden är över
Jag ska sitta hela påsken och programmera inför en tenta och hade då gärna gjort veckan ännu lite bättre genom att ha skön musik som strömmar samtidigt.
Glad påsk!
Om jag inte får en invite kommer jag att börja grina.
Det skulle vara RIKTIGT sjysst om du kunde ge mej en Invite
Har väntat så länge nu
Vill gärna en invite i påsk ge min fru.
Har du hjärtat kvar
ge en invite till en desperat far
Jag har försökt länge nu att få tag i en inbjudan och jag vill inte ladda ner musik på grund av ipred lagen.
Så jag vill jätte gärna ha en inbjudan.
Kära invite-givare,
skulle bli absolut tusen procent lyrisk om jag skulle få en av dina spotify invites då min radio sakta men säkert håller på att dö och min själ inte klarar av mer sönderbrusad Bowie. Jag ber av hela mitt hjärta att mina plågor snart ska vara över och att jag kan få spotify så att jag äntligen kan få uppskatta musik som den ska uppskattas, i egen spellista och utan brus!
Tack och kram…
jag gillar musik, och jag är ingen skit,
spotify är nåt jag vill ha, skulle bli jätteglad,
om jag nu vinner, trots allt så är jag en rimmer,
skulle jag kunna lyssna utan bekymmer,
jag skulle kunna dricka saft i min partyhatt,
lyssna på kalle ankas tjatt en sommarnatt,
skicka invites till alla jag känner och sprida denna glädjevärme,
känna mig laglig och hålla en spade,
lyssna på musik och inte nå skrik,
trycka på en knapp, och somna snabbt
kanske är kina musik nåt jag ska prova mig till?
om jag nu vinner, för jag är ingen spindel!
haha som sagt så är spotify nåt jag länge letat efter, skulle vara oerhört tacksam:)
(förlåt , jag har verkligen ingen rimtalang)
x
Det känns väldigt fel att sitta på sina bara knän och tigga om en inbjudan men det är precis vad jag gör! Jag är så gott som desperat efter att ha väntat drygt ett halvår på en invite och skulle kunna göra nästan vad som helst. Tröttnat på den musiken jag har på datorn och skulle behöva ha bra musik nu de sista månaderna innan studenten då en massor av skolarbeten ska in och alla vet ju att bra musik gör livet lite lättare?
Så käre invitare snälla gör min lycka och student fullgjord!
snälla snälla snälla, det brukar låta så. Men jag har för sjutton letat sedan Januari och har fortfarande inte fått tag på någon invite. Jag kanske är en dålig letare men enligt mig själv förtjänar jag en invite. Jag är i behov av musik! jag skulle verligen uppskatta om du gav mig tillfället att lyssna på bra musik.
<3
En invite på spotfiy e allt jag begär
då Ipred fron om med nu tvingar mig att leva i misär
Lilla Sanna (6), Sofia (4) och Adam (1) sina egna spellistor kan få
och ge lite kvalitetstid till vackra frugan och mig att få utstå
Om någon får en Spotify invite SNÄLLA skicka en till
nillor_94@hotmail.com
behöver spotify >.<
Av dessa två kan väl jag en få?
snälla ge mig en spotifyinvite´just nu dealr jag men en vän men är jätte iriterande när han byter låt hela tiden
Snälla snälla mina jobbarkompisar retar mig för jag inte har någon så skänk en gammal man lite lycka i tillvaron
Chansen att få en spotifyinvite är ju inte så stor men hoppet är ju det
sista som övergeren ,tack på förhand och bara hoppas på turen.
Hej!
Under den stora lanseringen av spotify så kraschade min dator ( givetvis ). Alla mina vänner sitter o pratar om det, så här sitter man med en ny dator med noll musik på, (med tanke på den nya lagen om nerladdning ), så man känner sig galet utanför.
Hade vart evigt tacksam för en invite om du har några kvar.
Ha en skön dag
Hej
Jag är musiklärare som har svårt att hänga med eleverna och deras musik.
Vore kanon att kunna kolla upp ny musik.
Lasse
Även om jag kommit upp en del i åren tycker jag att det är kul med nya saker. Det här med datorer är inte alltid så lätt men musik kan man inte leva utan. Spotiy skulle för mig vara ett sätta att kunna få extra glädje i min tillvaro som sjukskriven utan att vara olaglig.
Monika
Hej
jag blir helt lyrisk av musik
och hörde att om man har tur kan man få en inbjudan till Spotify….
Det hade varit den bästa påsk presenten man skulle kunna få:)
Glad påsk!
kram annika
Snälla snälla kan jag få en envit vore en glad påskpresent
mvh
tommy
Hej på dig
jag skulle bli så överlycklig om jag skulle få en , jag har sökt hela mars !
jag älskar musik.
tack!
jag vill gärna om någon kan kan hjälpa mig för att gå in på spotify …för att lysna musik..finns någån snälla här som kan hjälpa mig och få en ENVIT MVH.VICTOR
Ny musik är jag en mästare att få tag på!
Ny musik är jag en mästare att få tag på! Har en egen musikblogg där jag delar med mig av dem allra nyaste musik släppen inom hiphop och RnB, både stora som Lil Wayne till minde kända som Bv & Drastic. Men det är dem gamla låtarna jag har problem med. Visserligen är hiphop min passion men jag älskar verkligen svensk “pop” typ Olle ljungström, Jakob Hellman, Pontus och Amerikanarna och så vidare. Söker man på Youtube hittar man knappt ngra av deras låtar. Jag har sökt efter en låt av Olle ljungström i åratal som jag, min bror och min pappa alltid lyssnade på i bilen när vi var små. Vi skrek verkligen med i texten och vad så glada. Skivan har pappa tappart bort och jag köpte tillochmed en ny skiva men den råkade han självklart ha sönder. Skivan finns inte där jag bor så jag fick åka till sthlm för att hitta den. Men jag hittade låten för ett tag sen på spotify hos en kompis, men han låter mig aldrig lyssna på den för det är inte hans musik smak. Jag har tillochmed försökt att ladda ner den låten och hela det albumet men hittade bara 1 torrnet och det är ingen seedar. Så hjälp mig! Hjälp mig så som jag hjälper andra med att hitta N musik kan väll du hjälpa mig att hitta mina Gamla? Mvh
hej! Jag har letat efter att få en invite hur länge som helst, men på alla sidor där man kan få en gratis är de slut
och jag har varit med i många liknande tävlingar som den här men inte fått någon. Nu vet jag inte vad jag ska göra. Så snälla ge en till mig. Jag älskar musik men gillar inte radio med all reklam. Snälla, snälla. Det det skulle verkligen glädja mig.
Mvh Annie.
Ok, detta är nog lite sent att skriva och fråga, men anlednigen till att jag frågar är för att jag tänker ge den till en kompis, och jag känner att hon verkligen ska ha det, för hon e den goaste personen som finns, och jag vet inte något annat bra ställe där jag kan hitta nån, och jag hade blitt överlycklig om jag kunde ge nåt till henne, tack(:
Carl: Precis som du säger så var du lite sent ute den här gången. Men återkom gärna få att få chansen nästa gång det blir utdelning av invites.
hej jag skulle gärna vilja ha en inbjudan för själv lyssnar ja alltid på musik å pengarna har börjat ta slut för att köpa låtar å skivor. Så skulle bli väldigt tacksam om du skulle vilja ge mig en av inbjudningarna. =)
tack på förhand.
Hej jag skulle gärna vilja få en invite!!!!!!!!!!!
Beer2050@hotmail.com
Hej!
Vår stackars farfar har under de senaste åren blivit översköljd av medieutvecklingen och har i ordningen påtvingats mobiltelefon mikrovågsugn, CD-spelare/Stereo, DVD-spelare, dator, bredband, platt-TV och nu spotify. Grejen är den att jag får göra en uppoffring av mitt egna account för att han ska få tillgång till sin Taube och Ramel. Skulle därför väldigt gärna ge honom ett eget account så att han slipper bli avbruten när jag ska lyssna.
jag är en musiktokig 14årig tjej som har letat efter invites till Spotify 24/7 i flera månader nu& verkligen försökt hitta ngn.
det är säkert redan försent att skriva en motivering här nu men försöker som alltid iallafall.
som sagt, jag ÄLSKAR musik! därför tror jag spotify skulle vara perfekt för mig.
skulle vara skitkul om just jag fick en invite till Spotify.
tack så mkt på förhand.
Hej , jag är en tjej som har letat efter gratis spotify invites nästan sedan det kom till sverige.
men jag har inte hittat någon , så snälla skicka en invite till mig .
Hejs..jag har absolut ingen aning om du har kvar några invites men jag är ytterst tveksam..! (A) MIn pojkvän letar Invites iaf.. och jag tänkte bara var lite hyggllig och höra mig runt.. om du vet något ställe där man kan skaffa det vore det galet snällt om du hörde av dig Tack på förhand / Linn
Spot gillar alla, fy sa mamma å knalla!

Mvh
Ta en titt på http://www.gratisspotifyinbjudan.blogspot.com/ jag fick i alla fall ett par invites till mig och några vänner därifrån.
Tjenare alla glada:)
skulle man kunna få en invite? spotify verkar ju äga sönder
musicman@live.se
jag är en kille på 18 år som älskar musik och har försökt få tag i invites som fan men har inte fått någon än.snälla ni är mitt ända hopp skicka en invites till mig!
åh jag har letade efter invites hur länge som helst. Skulle gärna vilja ha en inbjudan
http://www.nihilisten.se/allmant/internet/ville-nagon-ha-en-spotify-invite-eller/ här har ni 63 invites kvar i skrivande stund.
Tjena, skulle någon kunna skicka en spotify invite till mig. malmberg___@msn.com
Letat några månader nu vill verkligen ha en alla mina vänner har
mejla mej på tomat1@hotmail.com
Älskar musik och vill gärna prova spotify för då kan jag även vara laglydig. Monika